Neden TÜSMOD | Why TÜSMOD ?

 

SATINALMA ve TEDARİK YÖNETİMİ ile birlikte gelişen bir DÜNYA için gönüllüyüz…

Tarihinin derinliklerinden gelen çok zengin ve çeşitli kültürlerin birikimiyle günümüze kadar nesilden nesile aktarılan Türk Ticaret anlayışının bilincinde, günümüz piyasa koşullarının en önemli başlıklarından biri olan satınalma ve tedarik yönetimi faaliyetlerine değer üretmek ve gelişimine katkıda bulunmak en önemli amacımız.

 

Özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında çalışan tüm paydaşlarımızın,

  • Ülkemizin tüm yasal mevzuatlarına uygun şekilde ortak faydada birleştirilmesi,
  • Mesleğimizin temel standartlarının belirlenmesi,
  • Mükemmellik anlayışı ile geliştirilmesi,
  • Bu standartlara uygun meslektaşlarımızın yetiştirilmesi,
  • Meslektaşlarımız ve mesleki STK’larımız ile meslek birliğinin sağlanması,
  • Meslektaşlarımızın haklarının korunması,
  • Sürdürülebilir rekabetçi kurumlarımızın oluşturulması,
  • Ülkemiz ekonomisinin daha fazla güçlendirilmesi ve
  • Globalleşen dünyanın çetin piyasa şartlarında yerli ve milli satınalma ve tedarik felsefesine yönelik politikaların ortaya konulması ve uygulanması, en önemli görevlerimiz.

 

Sürdürülebilirlik adına mesleğimizin gelişimine yönelik sürekli eğitim ve geliştirme programları hazırlayarak tüm paydaşlarımızın sürekli eğitimine katkıda bulunmak arzusundayız.

 

Mesleğimizi hep birlikte en üst düzeye getirmek için çalışıyoruz…

Mesleğimizin en üst düzeye gelmesi ise ancak geniş katılımlı bir organizasyon ile sağlanabilir. Bu noktada, mesleğimizin değerli olabilmesi amacıyla, meslektaşlarımızın resmi olarak kanun ile tanınmasını ve belirli yetkileri elde edebilmesini, ülkemiz coğrafyasındaki tüm meslektaşlarımızın ve önde gelen firmalarımızın üst düzey satınalma yöneticilerinin de yer alacağı, bölgesel ve sektörel yönetim kurullarımız ile başaracağız.

Diğer yandan, tüm mesleki derneklerimizin TÜSMOD çatısı altında toplanmasını ve amacına uygun şekilde, aynı konseptte bulunan tüm satınalma ve tedarik yönetimi organizasyonlarının da ana çatısı olabilmeyi hedefliyoruz.

 

Hiçbir mesleki dernek ve kurum ile rekabet etmiyoruz, işbirliği yapıyoruz…

TÜSMOD’un çizgisi mesleğimizin gelişimine yönelik tüm faaliyetlerde lokomotif görevini üstlenmektir. Üst Meslek Örgütü hedefi ile çıktığımız yolda tüm meslektaşlarımız ve ilgili tüm kurumlarımız ile birlikte işbirliği içinde hareket etmek arzusundayız.  SASAYDER ile yapmış olduğumuz işbirliğini, diğer tüm mesleki STK’larımız ile oluşturmak istiyoruz. 

Organizasyonlarımıza temsilci göndermeyi kabul eden Ticaret Bakanlığı‘mız ve TOBB ile mesleki çalışmalarda bulunarak, üst kurum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

 

Mesleğimiz ve Ülkemiz için uluslararası alanda ilk olma yolunda ilerliyoruz…

MYK tarafından Meslek Yeterliliklerinin oluşturulması için resmi olarak atanmış ilk bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuz.

Uluslarararası alanda “Procurement and Supply Management” olarak geçen “Satınalma ve Tedarik Yönetimi” alanında ülkemizi temsil eden “ilk ve tek“ bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuyuz.

Sürdürülebilir Kalkınma için Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 Küresel Hedefi’ni “Satınalma ve Tedarik Yönetimi” alanında yorumlayan ve uygulamayı taahhüt eden dünyadaki “ilk ve tek“ bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuyuz.

Satınalma ve tedarik yönetimi alanında, hizmet fiyat endeksini de içeren, en geniş kapsamlı fiyat endeksini meslektaşlarımızın hizmetine sunan ülkemizdeki “ilk ve tek“ bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuz.

 

 

Siz de mesleğinize değer katmak, mesleğinizin sesi olmak, yerli ve milli satın almaya destek vermek, sürdürülebilir ve inovasyona açık, değer üreten bir paydaşımız olmak istiyorsanız;

 

TÜSMOD Ailesine hoşgeldiniz.

 

Saygılarımızla,

TÜSMOD Yönetim Kurulu

Choose your language »
× Size nasıl yardımcı olabiliriz | How can we help you? Available from 09:00 to 21:00