Neden TÜSMOD | Why TÜSMOD ?

 

SATINALMA ve TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ ile birlikte gelişen bir DÜNYA için gönüllüyüz…

” Mesleki üst kurum kimliğimiz ile mesleğimizi, meslektaşlarımızı, üreticilerimizi ve ülkemizi daha güçlü hale getirmek için gönüllü olarak çalışıyoruz. “

 

Tarihinin derinliklerinden gelen çok zengin ve çeşitli kültürlerin birikimiyle günümüze kadar nesilden nesile aktarılan Türk Ticaret anlayışının bilincindeyiz. Günümüzde piyasa koşullarının en önemli başlıklarından biri olan satınalma ve tedarik yönetimi faaliyetlerine değer üretmek ve gelişimine katkıda bulunmak en önemli amacımız.

 

Özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında çalışan tüm paydaşlarımızın,

  • Ülkemizin tüm yasal mevzuatlarına uygun şekilde ortak faydada birleştirilmesi,
  • Mesleğimizin temel standartlarının belirlenmesi,
  • Mükemmellik anlayışı ile geliştirilmesi,
  • Bu standartlara uygun meslektaşlarımızın yetiştirilmesi,
  • Meslektaşlarımız ve mesleki STK’larımız ile meslek birliğinin sağlanması,
  • Meslektaşlarımızın haklarının korunması,
  • Sürdürülebilir rekabetçi kurumlarımızın oluşturulması,
  • Ülkemiz ekonomisinin daha fazla güçlendirilmesi ve
  • Globalleşen dünyanın çetin piyasa şartlarında yerli ve milli satınalma ve tedarik felsefesine yönelik politikaların ortaya konulması ve uygulanması, en önemli görevlerimiz.

 

Sürdürülebilirlik adına mesleğimizin gelişimine yönelik sürekli eğitim ve geliştirme programları hazırlayarak tüm paydaşlarımızın sürekli eğitimine katkıda bulunmak arzusundayız.

 

Mesleğimizi en üst düzeyde birlikte temsil ediyoruz…

Ancak geniş katılımlı bir organizasyon ile mesleğimizin en üst düzeye gelmesi sağlanabilir. Bu noktada, mesleğimizin değer görebilmesi ile tanınmasını ve belirli yetkileri elde edebilmesini, ülkemiz coğrafyasındaki tüm meslektaşlarımızın ve önde gelen firmalarımızın üst düzey satınalma yöneticilerinin de yer aldığı, bölgesel ve sektörel yönetim kurullarımız ile başarıyoruz.

Mesleğimizin amacına uygun şekilde sürekli gelişim vizyonu ile en güçlü hale getirilmesi ile ilgili tüm tedarik ve satınalma organizasyonlarının TÜSMOD çatısı altında toplanması ile gerçekleşebilir.

 

Mesleğimiz ve Ülkemiz için birçok alanda ilkleri gerçekleştiriyoruz…

MYK tarafından mesleğimizin yeterliliklerini belirleme konusunda yetkilendirilmiş, ilk bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuz.

Uluslararası alanda “Procurement and Supply Management” olarak geçen “Satınalma ve Tedarik Yönetimi” alanında ülkemizi temsil eden “ilk ve tek“ bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuyuz.

Sürdürülebilir Kalkınma için Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 Küresel Hedefi’ni “Satınalma ve Tedarik Yönetimi” özelinde ele alan ve alanında en geniş kapsamlı fiyat endeksini meslektaşlarımızın hizmetine sunan ülkemizdeki “ilk ve tek“ bağımsız ve kar amacı olmayan kurumuz.

 

Hiçbir mesleki dernek ve kurum ile rekabet etmiyoruz, işbirliği yapıyoruz…

TÜSMOD’un çizgisi mesleğimizin gelişimine yönelik tüm faaliyetlerde lokomotif görevini üstlenmektir. Üst Meslek Örgütü hedefi ile çıktığımız yolda tüm meslektaşlarımız ve ilgili tüm kurumlarımız ile birlikte işbirliği içinde hareket etmek arzusundayız.  SASAYDER ile yapmış olduğumuz işbirliğini, diğer tüm mesleki STK’larımız ile oluşturmak istiyoruz. 

Organizasyonlarımıza temsilci göndermeyi kabul eden Ticaret Bakanlığı‘mız ve TOBB ile mesleki çalışmalarda bulunarak, üst kurum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

 

Siz de mesleğinize değer katmak, mesleğinizin sesi olmak, yerli ve milli satın almaya destek vermek, sürdürülebilir ve inovasyona açık, değer üreten bir paydaşımız olmak istiyorsanız;

 

TÜSMOD Ailesine hoşgeldiniz.

 

Saygılarımızla,

TÜSMOD Yönetim Kurulu

CALL ME
+
Call me!
Choose your language »