TÜSMOD İlk Genel Kurulu Gerçekleşti

Satınalma ve Tedarik Yönetimi Üst Meslek Örgütü hedefi ile yola çıkan TÜSMOD, ilk genel kurulunu, 12 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Pullmann Kongre Merkezinde, Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey satınalma yöneticilerinin katıldığı toplantı ile gerçekleştirdi.

TÜSMOD Başkan yardımcısı, Medipol Sağlık Grubu’ndan İsmail  Hızlı’ nın moderatörlüğünde gerçekleşen genel kurul; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kuruluş süreci henüz bir yılı yeni tamamlayan TÜSMOD; tüm Türkiye’de oluşturduğu bölge başkanlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Bölge başkanlarının yanı sıra sektör başkanlarını da belirleyen TÜSMOD, mesleki temel ve etik ilkeleri, kurumsal yönetim ilkeleri ve rekabet kanunu ile kişisel verilerin korunması kanuna tam uyumlu kurumsal yapısı ile dikkatleri çekti.

TÜSMOD başdanışmanları Prof.Dr. Murat Erdal, Hüseyin Çelik ve Emrihan Aydın ile birlikte mesleğe 25 yılın üzerinde değer katan, 7 duayenden oluşan Yüksek İstişare Kurulunun çalışmaları ile mesleğin geleceğinin de şekillendirildiği belirtildi.

Tüm katılımcıların “evet” oyu ile kabul edilen yönetim kurulu üyeleri daha yolun başında olduklarını yapılacak faaliyetlerin arka arkaya gerçekleşeceğini belirtti.

Genel kurul sonrasında tüm katılımcılara söz verilip dernekten beklenti ve önerileri dinlendi. Dernek başkanı Sn Gürkan Hüryılmaz; TÜSMOD’un meslekte üst kurum olarak yurtiçindeki tüm yapılanmaları tek çatı altında toplamayı amaçladığını şu sözlerle açıklık getirdi;

Öncelikle şirketlerin karlılıklarını direkt olarak etkileyen işimizin, bir meslek olarak kabullenilmesi, ilgili okullarda okutulması, gerekli eğitimleri almış bireylerin bu mesleği yapabilir olması adına yürüttüklerini bunun yanı sıra farklı illerde oluşmuş meslek derneklerimizi de bir çatı altına toplayarak ”satınalma mesleğinin” her merciide rahatça sesini duyurulabileceği, ortak hedeflere birlikte ulaşılması anlamında önemli bir misyon üstlendiklerini belirtti. Bunun yanı sıra yurtdışı satınalma örgütleri ile de temaslarını gerçekleştirerek global anlamda bir yapıya ulaşıldığını dile getiren Hüryılmaz; önümüzde ki süreçte tüm meslektaşların desteklerini beklediklerini açıkladı.

TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi’nin piyasalar tarafından beklenen ve meslektaşlar tarafından referans veri olarak kabul edildiğinin altının çizildiği genel kurullarda, “Satınalma Dergisi” ile birlikte meslektaşların kendilerini daha fazla ifade edebilecekleri de belirtildi.

Çok yakında duyurulacak olan mesleğin en prestijli sertifika programı ile akademik olarak mesleğe ilginin artacağına da vurgu yapıldı.

Genel kurulun ardından gerçekleşen kokteyl ile yoğun iş temposunda bir araya gelemeyen satınalma direktörleri sohbet etme imkanı bularak; mesleğin hak ettiği yere gelmesi konusunda görüşlerini birbirlerine aktarma fırsatı buldu.

Tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

TÜSMOD Yönetim Kurulu

TUSMOD Admin Haberler

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

CALL ME
+
Call me!
Choose your language »